İKİ ASKERİMİZ ŞEHİT İKİ ASKER YARALI

İKİ ASKERİMİZ ŞEHİT İKİ ASKER YARALI

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinden yapılan taciz ateşinde 2 askerin şehit, 2 askerin yaralandığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Mart 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, 2 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı bildirildi.

Bölgede tespit edilen hedefler ateş destek vasıtaları ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş olup, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacağı ifade edilmiştir.

Şehit Askerler Törenle Memleketlerine Uğurlandı

Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde PKK'lı teröristlerin havanla yaptığı taciz atışında şehit olan Piyade Uzman Çavuş İsmail Karataş ve Uzman Onbaşı Onur Karakaya için Şırnak'ta tören düzenlendi.

23. Piyade Tümen Komutanlığındaki törende, şehit Karakaya ve Karataş’ın Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu, şehitlerin öz geçmişi okundu ve dua edildi.

Karataş ve Karakaya’nın naaşı helallik alınmasının ardından silah arkadaşlarının omuzlarında ambulansa taşınarak, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'na getirildi. Buradan Karataş’ın naaşı Şanlurfa’ ya, Karakaya’nın naaşı uçakla Manisa’ya gönderildi.

Törene Şırnak Valisi Ali Hamza PEHLİVAN, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet HACIOĞLU, 23. Paiyde Tümen Komutanı Tuğgeneral İdris ACARTÜRK, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Alper SIR, Emniyet Müdürü Mustafa Emre BAŞBUĞ ve silah arkadaşları katıldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanlığı olarak gazi ve şehit ailelerini derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.