MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ GENEL BAŞKANI P.K ALBAY ŞÜKRÜ TANDOĞAN VEFAT ETTİ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı ve Kıbrıs Gazisi emekli Piyade Kıdemli Albay Ordulu Mehmet Şükrü TANDOĞAN 71 yaşında hayatını kaybetti.

TANDOĞAN' ın acı haberini yeğeni Perşembe Belediye Başkanı Mustafa TANDOĞAN sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Başkan TANDOĞAN, "Amcam emekli Kıdemli Albay Kıbrıs Gazisi Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Mehmet Şükrü TANDOĞAN vefat etmiştir. Rabbim mekanını cennet eylesin" diyerek duyurdu


71 yaşındaki Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Mehmet Şükrü TANDOĞAN, geçtiğimiz 15 Kasım'da KKTC'de kısmen açılan turistik bölgesi Maraş'ta KKTC'nin 37'inci yıldönümü kutlamaları sırasında 2 metrelik çukura düşerek ağır yaralanmış ve çene kemiğini kırmıştı. Düştüğü çukurdan çıkarılan TANDOĞAN, ilk olarak Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne, buradan da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne sevk edilerek tedavi altına alınmıştı. Burada ilk müdahalesi yapılan TANDOĞAN, daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne yatırılmış, kalp rahatsızlıkları nedeniyle ailesinin isteği üzerine Ankara'dan gelen ambulans uçakla Türkiye'ye getirilmişti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Piyade Albay Şükrü TANDOĞAN cenazesi Çarşamba günü ORDU İlinde defnedilecektir. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanlığı olarak gazimize Allah’tan rahmet, Ailesine ve camiamıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Paylaş