BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT IN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT IN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

1 Mayıs emeğin ve alın terinin, üreterek çalışmanın takdir edildiği, barış, demokrasi, huzur ve güven içerisinde çalışmak isteyen işçi ve emekçilerin daha iyi çalışma koşulları için verdikleri mücadelenin simgesi olan önemli bir gündür.

Tarlalardan fabrikalara, maden ocaklarından atölyelere uzanan yerlerde ilmik ilmik işlenen fedakârlık öykülerinin kahramanlarıdır emekçilerimiz. Ülkemizin istikrar içinde gelişmesi ve kalkınmasında, ekonomik yapılanmamızda ve hedeflerimize ulaşmamızda işçi ve emekçi kardeşlerimizin katkısı çok büyüktür.

Bizler her zaman mücadele ruhunu içinde barındıran bir millet olarak, çalışma hayatımızın vazgeçilmez parçaları olan işçi ve emekçi kardeşlerimizin emeklerini ve alın terini kutsal gören ve bu kutsallık etrafında bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yaşayarak gösteren büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu mirasın özünü “işçiye, henüz alın teri kurumadan hakkının verilmesi” öğütleyen bir kültüre sahip olarak ülkemizin kalkınmasında son derece önemli bir yere sahip olduklarının da bilincindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; büyük ve güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda, ülkemizin gelişme ve kalkınma hamlelerine alın terleriyle büyük katkılar sağlayan, özveriyle çalışan tüm işçi ve emekçi kardeşlerimin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor, bu günün kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberlik duygularımızın artmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm işçi ve emekçi kardeşlerime ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı dolu nice güzel günler diliyorum.

Yakup CANBOLAT

Bursa Valisi