ÇAĞLAYAN KÖYÜNDEKİ ŞEHİT ANNESİNİ ZİYARET

Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda 1997 yılında er olarak vatani görevini yapmakta olan Sezgin Tokuş, operasyon dönüşü kullandığı askeri aracın şarampole yuvarlanması sonucu şehit düşmüştü.. Meydana gelen elim kazada Tokuş ile birlikte 2 uzman çavuş ve 2 onbaşı da şehit olmuştu. Kazanın ardından memleketine getirilen Sezgin Tokuş'un cenazesi o tarihte memleketi Bursa'da düzenlenen askeri törenle Çağlayan Köyü Mezarlığında toprağa verilmişti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanı Metin ŞENOL ve yönetimi Çağlayan Köyünde oturan şehit ailesini ziyaret ettiler. Şehit Sezgin TOKUŞ annesi ile görüşen dernek yönetimi kendilerini tanıtarak kendilerinin de bu acıları yaşayanlar olduklarını ifade ettiler. Şehit annesi Eşi Mehmet TOKUŞ’ un yıllar Önce vefat ettiğini kendisinin de evde yalnız kaldığını yalnız yaşamanın zor olduğunu ve buna birde evlat acısı eklenince daha da kötü olduğunu dile getirdi.  

 Dernek Başkanı Şehit annesine haklarını anlatıp, Başta Şehit Sezgin TOKUŞ, Şehit babası Mehmet TOKUŞ' a Allahtan rahmet şehit annesine sağlıklı güzel bir ömür diledi.

 

Paylaş