IRAK IN KUZEYİNDEN ACI HABER

IRAK IN KUZEYİNDEN ACI HABER

Irak’ ın kuzeyi Haftanin bölgesinde icra edilen operasyonlar kapsamında, 13 Ocak 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada biri Güvenlik Korucusu ile bir askerimiz şehit olmuştur. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

EDİRNE’YE ŞEHİT ACISI DÜŞTÜ

IRAKın kuzeyinde sürdürülen operasyon sırasında bir güvenlik korucusu ile birlikte şehit olan Uzman Çavuş Bayram Günay’ın (30), şehadet haberi Edirnenin Uzunköprü ilçesinde yaşayan ailesine, askeri ve sivil yetkililer tarafından bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irakın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde PKKlı teröristleri etkisiz hale getirmek için icra edilen operasyon sırasında çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Bayram GÜNAY ile bir güvenlik korucusu şehit oldu. GÜNAY’ ın şehit olduğu haberi ailesinin yaşadığı Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Dereköy’e ateş düşürdü. Bayram’ın ailesine acı haberi Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ile 102’nci Topçu Alay Komutanı Albay Aydoğan ÖNAL tarafından verildi.

 Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Zümriye, baba Tezcan, gözyaşları döktü. Şehidin anne ve babası fenalık geçirmesi üzerine evin önünde bekleyen sağlık ekibi müdahale etti.

Şehit Bayram’ın 3 yıllık asker olduğu belirtildi. Şehit Bayram GÜNAY en son annesi Zümriye Bayram ile telefonda yaptığı görüşmede, "Görevimiz bitsin bu ay sonunda izne geleceğim" dediği öğrenildi. Bekar olan şehit GÜNAY’ ın bir erkek kardeşi olduğu belirtildi.

Edirne Valisi Ekrem CANALP de şehit Bayram GÜNAY’ ın ailesine başsağlığı ve taziye ziyaretinde bulundu.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi olarak Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Metin Şenol

BAŞKAN

  • Etiketler: