GAZİ MAAŞLARINDAKİ SORUN DÜZELTİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan maaşları kesilen gazilerin sorunlarının halledileceğini söyledi. Erdoğan, "Bazı gazilerimizin maaşları kesilmişti, teknik bir düzenleme ile bunu ayarlayacağız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP grup toplantısında yaptığı açıklamada maaşları kesilen gazilerle ilgili problemin giderileceğini söyledi.

Resmi kurumlarda çalışıp emeklilik hakkı kazanan 1 Ocak 2014 tarihinden önce emekli olan 377 terör gazisinin maaşları 17 Aralık 2019 tarihi itibarıyla kesilmişti.

Yasada yapılan değişiklik ile 236 terör gazisinin erken emeklilik hakkı ellerinden alınmış, SGK’ nın bağladığı emekli maaşları kesilmişti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık,  Şube başkanları ile üyeleri SGK’ nın emekli gazilerin maaşlarının kesilmemesi için mücadele vermişlerdi. Gazi ve şehit ailelerinin verdiği mücadeleye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekli hassasiyeti göstererek gazilerle ilgili problemin giderileceğini söyledi.

  • Etiketler: