ŞEHİT ANNESİNİ SUNGURPAŞA KÖYÜNDE ZİYARET

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanlığı İnegöl Sungurpaşa Köyünde Şehit Annesi Fatma AY’ ı evinde ziyaret ettiler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanı Metin ŞENOL ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tunceli Jandarma Komando Taburu 2. Jandarma Komando Bölük Komutanlığında askerlik görevini yaparken 11.02 1995 tarihinde, Tunceli Ahvanos Vadisi ile Kutu deresi civarında pusu görevini icra ederken teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Er Turan AY’ ın ailesini ziyaret ettiler. Şehit Annesi Fatma AY oğlu şehit olduktan sonra oğlunun acısını yaşarken eşi ve diğer oğullarını da kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Şehit Annesi Fatma AY kendisini Kaymakamlar, Askerler yalnız bırakmadığını her zaman arayıp sorduklarını ifade ederken şehitlerimizin ismini taşıyan derneğin kendisini arayıp sormasından çok mutlu olduğunu söyledi.

Dernek Başkanı Metin ŞENOL fırsat buldukça gazi ve şehit ailelerini ziyaretler gerçekleştirdiklerini, Ramazan Bayramı dolayısıyla 1995 yılında Tunceli’ de şehit düşen Turan Ay’ ın annesi Fatma AY’ ı ziyaret ederek geçmiş bayramını kutlayıp yanında olmak istediklerini söyledi. Dernek Başkanı ŞENOL, Şehit Annesi Fatma AY’ ın varsa talep ve isteklerini dinlemek ve yerine getirmeye çalışacaklarını ifade ederken, Şehit Turan AY’ a şehit babasına ve kardeşlerine Allahtan rahmet Şehit Annesi Fatma AY’ a baş sağlığı ve sabırlar diledi.

Paylaş