ŞEHİT BAHADIR AYDIN KÜTÜPHANESİ

"Bir Şehir Bir Şehit " adlı E-Twinning projesi kapsamında Şehit Jandarma Bahadır AYDIN’ ın ailesi okula davet edilerek okul kütüphanesine şehidin ismi verildi.

BURSA – Nilüfer-Özlüce Rasim ÖZDENÖREN Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde İngilizce öğretmeni Pınar Yaşar SİLVAN tarafından yürütülen "Bir Şehir Bir Şehit" E-Twinning projesinin son etkinliğini gerçekleştirildi.

Şehit ailelerin duygularına ortak olmak, paylaşmak ve öğrencilere vefa duygusunu aşılamak amacıyla Türkiye’den 20,Azerbaycan’dan ise 2 ortak okul ile yürütülen projede öğrenciler şehit ailesiyle tanışma fırsatı buldu. Öğrenciler bu projeyle Şehit Jandarma Er Bahadır AYDIN için hatim indirip kabrini ziyarette bulundular ve şehidin anısına fidan diktiler. Projenin son etkinliğinde ise şehit ailesini okula davet ederek okulun kütüphanesine Şehit Bahadır AYDIN’ ın ismi verildi. Bu vesileyle okulu ziyaret eden değerli şehit ailesi okulu görme fırsatı bulup öğrencilerle sohbet ettiler. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkan Yardımcısı Şehit Eşi Sevim GÜRKAN’ ın da katılımıyla gerçekleştirilen açılış programında tüm şehitlerimizin anısına dualar edildi, etkinlik şiirler ve öğrencilerin duygu düşüncelerini belirtmesiyle sonlandırıldı.