ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ CELİL MUTLU ŞEHİT DÜŞTÜ

ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ CELİL MUTLU ŞEHİT DÜŞTÜ

Eren Kış-6 Mercan Dağları Operasyonları' nda, Tunceli Ovacık kırsalında, bir mağaraya gerçekleştirilen operasyonda 1´i teslim, toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonun ilk aşamasında teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan 1 kahraman jandarmamız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Tunceli’de Eren-6 operasyonunda şehit düşen Astsubay Üstçavuş Cemil MUTLU' nun Mersin’in Erdemli ilçesinde ikamet eden ailesine acı haber verildi.

Tunceli-Ovacık kırsalında Eren Kış-6 Mercan Dağları operasyonunda bir grup teröristle temas sağlandı. Çıkan çatışmada 2 terörist öldürüldü, biri de sağ ele geçirildi. Operasyonun ilk aşamasında çıkan çatışmada ağır yaralanan jandarma Astsubay Üstçavuş Celil MUTLU ise yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Şehit MUTLU’ nun Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Tabiye Mahallesi’nde ikamet eden ailesine acı haber verildi. Baba Ali ve anne Emine MUTLU’ ya acı haberi İlçe Kaymakamı Avni KULA ile birlikte jandarma ve emniyet yetkileri verdi.

Evli olduğu öğrenilen şehidin naaşı bugün Erdemli ilçesinde bulunan Ulucami ide öğle namazı sonrasında Mersin şehitliğine defnedilecek.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanlığı olarak şehidimize Allah´tan rahmet, ailesi, yakınları ve jandarma teşkilatımıza başsağlığı diliyoruz.

 

Paylaş